در مجمع سالانه بسیج اساتید لرستان بررسی شد

رسالت اساتید دانشگاه در تبیین بیانیه ی گام دوم انقلاب در مجمع سالانه ی بسیج اساتید لرستان تشریح شد

بسیج اساتید لرستان
تاکید اساتید دانشگاه بر لزوم عملیاتی سازی بیانه ی رهبری

مجمع سالانه بسيج اساتيد استان دوشنبه۲۰ اسفند۹۷ با موضوع رسالت اساتيد دانشگاه در تبيين بيانيه گام دوم انقلاب" برگزار شد.
در این مجمع با اساتید با تمرکز بر محورهاي : علم و پژوهش، معنويت و اخلاق ، اقتصاد،عدالت و مبارزه با فساد به تبیین بیانیه و رسالت اساتید دانشگاه برای تصمیم سازی و راهکارشناسی در جهت عملیاتی کردن منویات و مطالبات رهبری پرداختند؛

حضرت حجه الاسلام و المسلمین قدرتی مسوول نهاد رهبری در دانشگاههای لرستان با تحلیل محور عدالت و فساد ستیزی در بیانیه ی گام دوم انقلاب در مجمع سالانه ی بسیج اساتید دانشگاههای لرستان حضور یافت.
ایشان کار فکری برای اجرایی کردن متن بیانیه را از مطالبات و دغدغه های شخصی رهبری دانست.
حجه الاسلام قدرتی در ادامه عدالت و فسادستیزی را لازم و ملزوم یکدیگر دانست و افزود؛
بسامد بالای واژه ی جوان و جوانان در بیانیه ی رهبری، نشانگر توقع ویژه ی ایشان از جوانان برای مطالبه گری و اجرایی کردن متن بیانیه توسط فرهیختگان و نخبگان این قشر است.

وی با اشاره به لزوم زمینه سازی برای تشکیل دولت اسلامی در تراز انقلاب اسلامی و آرمانها و مطالبات امام رهبری به تبیین الزاماتی از قبیل روشنگری و شکستن محاصره ی تبلیغاتی دشمنان، پرداخت.
مسوول نهاد رهبری در دانشگاههای لرستان در ادامه افزود؛ احساس ضرورت و نیاز رهبری به وجود نهادی برای نظارت حقیقی برای پیشگیری از یا برخورد با رگه ها و شبکه های فساد سیاسی و فساد اقتصادی با پس زمینه ی فساد اخلاقی نشانگر توجه جدی رهبر انقلاب به محور و موضوع عدالت و فساد ستیزی ست. چرا که هنوز هم میان آنچه شده و آنچه باید می شده فاصله ای ژرف و البته پر شدنی است

دکتر علیزاده، استاد اقتصاد دانشگاه لرستان نیز به تحلیل محورهای اقتصادی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی پرداخت.
دکتر علیزاده در این نشست، اقتصاد را نه هدف انقلاب اسلامی بلکه وسیله ای دانست که بدون ترمیم و بازسازی آن نمی توان به سایر اهداف حکومت اسلامی رسید.
ایشان با اشاره به نامه ای از حضرت امیر(ع) که در آن زمامداری را صرفاً امانتی برای خدمت به جامعه می داند به لزوم توجه به تخصص و تعهد کارگزاران نظام اشاره کرد و افزود، در شرایطی که اقتصاددانان حاضر در ترکیب دولت و مجلس انگشت شمارند، مدیریت جهادی، اقتصاد شفاف، دانش بنیان و مقاومتی راهکار عبور از چالشهای موجود کشور است.

دکتر فتح الهی نیز لحن رهبر معظم انقلاب را در بیانیه ی گام دوم انقلاب اسلامی بویژه در حوزه های اخلاقی امیدوارانه و حاکی از اتصال انقلاب به نهضت جهانی موعود دانست.
ایشان همچنین، تلقی رهبری فرزانه ی انقلاب را از مفهوم معنویت، برداشتی اصیل و مبتنی بر مبانی و معارف دینی و متفاوت با برخی به اصطلاح معنویت گرایی های جدید دانست و افزود ایشان به جای دعوت به آرامش طلبی به کار و شور و نشاط در تمامی عرصه های فرهنگی سیاسی و اجتماعی دعوت فرموده و‌مصادیقی همچون مشارکت جوانان در عرصه هایی همچون اردوهای جهادی، راهیان نور و دفاع از حرم اهل بیت و... را از نمودهای امیدبخش اخلاق و معنویت در جامعه قلمداد نموده اند.
این استاد ادیان و عرفان در ادامه به خصوصیت کنترل درونی اخلاق اشاره و فراگیر شدن فضیلتهای اخلاقی را شرط لازم برای بهبود وضعیت موجود دانستند.
این نشست با مباحثه و تضارب آرا اساتید حاضر در مجمع به پایان رسید

دسته بندی زیرپورتال: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.